Ładowanie strony

Adoptuj

Nasza lista pociech gotowych do adopcji.

Kontakt:
792792792
Adres:
Bajana 6a, 39-300 Mielec, Polska
test

Zadaj sobię parę pytań przed adopcją

  • Czy twój styl życia pozwala na opiekę nad zwierzęciem?
  • Czy inni domownicy wyrażają zgodę na adopcję?
  • Kto się zajmie zwierzakiem, jeśli wyjedziesz na wakacje lub zachorujesz?
  • Czy twoja sytuacja materialna pozwala na prawidłową opiekę nad zwierzęciem (odpowiednia karma, szczepienia, leczenie)?

Odmowa adopcji?

Każdy musi liczyć się z tym, że może dostać odmowę adopcji konkretnego zwierzęcia. Zwierzęta to żywe istoty, które mają konkretne charaktery i predyspozycje. Nie każdy dom jest odpowiedni dla każdego zwierzęcia. Na przykład:

  • Niektóre zwierzęta wymagają bardziej doświadczonych opiekunów.
  • Nie każdy pies nadaje się dla osoby, która w przeszłości nie miała psa.
  • Młody energiczny pies potrzebuje aktywnego domu.
  • Nie każdy pies akceptuje dzieci.
  • Nie każdy pies akceptuje inne zwierzęta.

O Fundacji

Psy do adopcji

Naciśnij symbol “+” aby rozwinąć bio naszych gotowych do adopcji pupilów

i setki wiecej... Kontakt z nami

Koty do adopcji

Naciśnij symbol “+” aby rozwinąć bio naszych gotowych do adopcji pupilów

i setki wiecej... Kontakt z nami

Zwierzę nie jest rzeczą, potrzebuje miłości oraz właściwego wychowania tak samo jak człowiek, dlatego powinniśmy traktować go jak członka rodziny, wykazując zrozumienie dla jego instynktownych zachowań i zapewniając mu opiekę do końca jego dni.

Dokonując wyboru zwierzęcia należy kierować się wzajemnym dopasowaniem temperamentów. Oczywiste jest, iż żywiołowy duży pies będzie sprawiał problemy osobom starszym . Będzie stanowiło także problem dla opiekunów, którzy poświęcają mu zbyt mało czasu. Z powodu nudy czy tęsknoty spożytkuje nadmiar energii – znajdując sobie zajęcia zmierzające do zniszczeń czy nawet dewastacji w najbliższym otoczeniu.

Trzymanie w ciasnych osiedlowych mieszkaniach psów, które od pokoleń wychowywane były do określonych zadań, może być źródłem poważnych problemów. Psy pasterskie, stróżujące, łowieckie – zgodnie z wrodzoną potrzebą powinny pracować, zatem wymagają właściwych warunków by nie doprowadzić do zaburzeń ich kondycji i psychiki.

Pamiętaj, że młode zwierzę wymaga dużo więcej kontaktu z człowiekiem, więc trzeba poświęcić mu sporo czasu by zaspokoić jego sferę emocjonalną i właściwe ukształtować jego osobowość. Trzeba się także liczyć z tym, że w czasie dorastania, wzrostu i zmiany uzębienia, szczenię może niszczyć wiele rzeczy, o ile ich właściwie nie zabezpieczymy i nie zapewnimy szczenięciu określonych akcesoriów do gryzienia.

Jeśli masz już jakieś zwierzę, a chciałbyś następne, kieruj się doborem na zasadzie odmiennych temperamentów i płci tych zwierząt tzn. jeśli masz nadpobudliwego psa dobierz mu spokojną wysterylizowaną suczkę. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź jak te zwierzęta na siebie reagują, lecz uczyń to poza domem – najlepiej w schronisku. Próbę wzajemnego zapoznania podejmuj kiedy zwierzęta są na smyczy, nie dopuszczając do gwałtownej konfrontacji. Jeśli nie wykazują wobec siebie wrogości, umożliw im bliższy kontakt . W mieszkaniu kontroluj sytuację, nie ingeruj, jeśli jedno ze zwierząt próbuje dominować wobec swojego towarzysza, bowiem zwierzęta miedzy sobą ustalają hierarchię. Któreś z nich musi się podporządkować, zgodnie z prawami stada. Jeśli towarzyszem psa ma być kot lub odwrotnie, postępuj podobnie jak wyżej, lecz w czasie próby zapoznania kot powinien przebywać w kontenerze. Nie wolno Ci zamieniać legowiska dotychczasowego rezydenta, bowiem uzna nowego towarzysza za intruza i wroga.

Jeśli jesteś gotów do przyjęcia nowego członka rodziny, pamiętaj, iż wszyscy domownicy powinni uczestniczyć w wyborze zwierzęcia i podjąć wspólnie decyzję względem jego akceptacji. Jedynie w bezpośrednim kontakcie można ocenić wzajemne relacje. Pamiętaj, że konsekwencja, dyscyplina i system nagradzania wobec zwierzęcia zapewni Ci wspaniałego Przyjaciela.

Zwierzę nie powinno być prezentem. Uszczęśliwianie innych poprzez narzucanie im dodatkowych obowiązków i narażanie zwierzęcia czy osoby obdarowywanej na ewentualny brak wzajemnej akceptacji, jest niestety nierozważnym gestem, narażającym wszystkie strony na dodatkowe kłopoty.

Przemyśl również, co zrobisz ze zwierzęciem w razie konieczności Twojego wyjazdu. Warto mieć kogoś bliskiego, kto zapewni zastępcza opiekę. Istnieją oczywiście hotele dla zwierząt lecz wiąże się to z wydatkami.

Jeśli masz niepewną sytuację mieszkaniową nieustabilizowaną rodzinną czy zawodową rozważ czy już teraz możesz zdecydować o wzięciu zwierzęcia i czy w przyszłości poradzisz sobie z opieką nad nim.

Z opieką nad zwierzęciem wiążą się wydatki. Wymaga ono pielęgnacji, odpowiedniego wyżywienia i oczywiście nadzoru lekarza w zakresie zapewnienia cyklicznych szczepień ochronnych i leczenia w czasie zaistniałych chorób.

Zanim zdecydujesz się na określoną rasę, musisz poszerzyć wiedzę na jej temat. Pamiętaj, iż inne są potrzeby i zwyczaje psów łowieckich czy bojowych, a Ty także musisz spełniać ich oczekiwania chociażby w kwestii zaspokojenia potrzeb ruchowych, odpowiedniego żywienia czy zabaw. Należy dobrać rasę psa do zwyczaju domowników. Zwierzęta bojowe nieumiejętnie wychowywane mogą stanowić poważne zagrożenie dla domowników oraz otoczenia. Pamiętaj, że są rasy psów, które nie tolerują małych dzieci.

Kupując na naszym bazarku wspomagasz naszych podopiecznych. Bazarek